Zobaczcie, co kryje Archiwalny Fotoplastikon we Wrocławiu!

Zapraszamy do Wrocławia, gdzie obecnie gości Archiwalny Fotoplastikon.

Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowym we Wrocławiu przygotowało wystawę prezentującą unikatowe archiwalne fotografie Wrocławia z przełomu XIX i XX w. oraz lat powojennych. Zdjęcia będzie można oglądać bezpłatnie w fotoplastikonie na placu Solnym we Wrocławiu do 4 września 2019 r. 

 Archiwalny F event wroclaw

W ramach tegorocznej edycji Archiwalny Fotoplastikon odwiedzi również Lublin ( we wrześniu 2019 r., na placu Teatralnym, we współpracy z Archiwum Państwowym w Lublinie), Gdańsk ( w październiku 2019 r., przy Narodowym Muzeum Morskim na Ołowiance, we współpracy z Archiwum Państwowym w Gdańsku). 

Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – Niepodległa oraz dzięki wsparciu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

 

 

Trwa akcja Archiwa Rodzinne Niepodległej!

Archiwa Rodzinne Niepodległej to akcja Archiwów Państwowych zachęcająca do udostępniania dokumentów związanych z odzyskaniem przez Polskę wolności, zorganizowana w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa. W ramach akcji można uzyskać fachową pomoc przy opisywaniu i zabezpieczaniu materiałów przechowywanych w domowym archiwum, przekazać oryginały do archiwum państwowego lub oddać je do skanowania.

Narodowe Archiwum Cyfrowe również bierze udział w akcji i uruchomiło Punkty Konsultacyjne, w których można się dowiedzieć jak dbać o materiały fotograficzne, filmowe i nagrania dźwiękowe zgromadzone w rodzinnych zbiorach.

Więcej informacji znajdziecie tu: Archiwa Rodzinne Niepodległej

                                                                   ARN_logo_wersja_podstawowa