Albumy NAC dla laureatów konursu międzyszkolnego “Armia Krajowa 1939-1945”

W dniu dzisiejszym, 29 marca 2019 r.,  w Centrum Edukacji Historycznej w budynku warszawskiej PAST-y, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie międzyszkolnym “Armia Krajowa 1939-1945”, skierowanym do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu Warszawy. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 23 w Warszawie.

Prace uczestników  były oceniane w dwóch kategoriach: album tematyczny lub portret Bohatera.  Cieszymy się, że dzięki takiej inicjatywie młodzież coraz częściej sięga do źródeł historycznych i uczy się badań i oceny tych źródeł.

Narodowe Archiwum Cyfrowe przekazało dla laureatów konkursu albumy “100×100”, “Niepodległa Poddębskiego”, “Pułkownik Józef Hartman” oraz grę planszową wydaną wspólnie z Narodowym Centrum Kultury.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

 

                 file4            file3           file2

Wystawa – „Polska” na eksport

Już jutro, 29 marca, odbędzie się w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki wernisaż wystawy “Polska” na eksport , której jesteśmy partnerem.

Na wystawie będzie można zobaczyć oryginalne album,  m.in. ze zdjęciami z naszego zasobu, autorstwa takich fotografów jak: Tadeusz Rolke, Zofia Rydet, Bogdan Łopieński czy Eustachy Kossowski.

Wystawę możecie zwiedzać od 30.03 do 23.06.2019. Polecamy!

Fot. Materiały promujące wystawę/Zachęta Narodowa Galeria Sztuki