Ruszyły badania użyteczności szukajwarchiwach.pl

Pierwsze podsumowania z badań z użytkownikami serwisu Szukaj w Archiwach już za nami. Analiza wyników badań pomoże nam udoskonalić portal, ale przed nami jeszcze kilka etapów procesu badawczego.

Projekt realizujemy dzięki wsparciu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Rozpoczynamy badania użyteczności portalu Szukaj w Archiwach

Drodzy użytkownicy serwisu Szukaj w Archiwach!

Chcemy, aby korzystało Wam się z serwisu jak najlepiej, dlatego już wkrótce będziemy realizować badania użyteczności Szukaj w Archiwach. Badanie będzie dwuetapowe. Najpierw odbędzie się spotkanie z badaczem (ok. 1,5h), a następnie jednodniowe warsztaty, podczas których wspólnie wypracujemy wizję zmian w serwisie. Jeśli chcecie wziąć udział w badaniach wypełnijcie ankietę, która jest dostępna pod adresem: https://wonderlab.typeform.com/to/PYjs0h

Zapraszamy!

logo-szukajwarchiwach

NAC na konferencji “Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian”

NAC to nie tylko archiwum, ale też agencja IT, która odpowiada za cyfryzację archiwów państwowych. Jednym z naszych czołowych produktów jest system ZoSIA – innowacyjne narzędzie do opracowywania materiałów archiwalnych. Dzisiaj kierownik Oddziału Archiwistyki Cyfrowej w NAC – Justyna Soliwoda prezentuje ZoSIA podczas IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian. Innowacyjne usługi informacyjne” w Katedrze Informatologii na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

System ZoSIA z dużym powodzeniem jest wykorzystywany nie tylko w archiwach, ale też innych instytucjach, takich jak muzea, biblioteki, czy fundacje.

Zobacz program oraz księgę abstraktów.