Iracka delegacja odwiedziła Narodowe Archiwum Cyfrowe

Aktualności

Iracka delegacja odwiedziła Narodowe Archiwum Cyfrowe

We wtorek, 20 marca, delegacja archiwów irackich odwiedziła Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Celem wizyty było zapoznanie się z organizacją i doświadczeniami polskich archiwów państwowych w zakresie gromadzenia, ewidencjonowania, przechowywania, opracowywania, udostępniania oraz zabezpieczania materiałów archiwalnych.

Dyrektor Narodowego Archiwum Cyfrowego Marianna Otmianowska oraz Zastępca Dyrektora ds. Zasobu Radosław Kałużniak spotkali się z trzema przedstawicielami irackiej strony. Wśród gości znaleźli się: Alaa Abo Al Hassan Esmail – Naczelny Dyrektor Biblioteki Narodowej i Archiwum Iraku, Firas Kudair Turki Al Dulaimi – Zastępca Naczelnego Dyrektora Biblioteki Narodowej i Archiwum Iraku ds. prawnych Fattah Mohammed Sedeeq – koordynator współpracy zagranicznej.

Podczas spotkania iraccy delegaci zapoznali się z historią i zasobem NAC oraz najważniejszymi zadaniami realizowanymi przez Archiwum. Wiedza ta ma stanowić pomoc w dalszych negocjacjach związanych z proponowanym przez partnerów zagranicznych podpisaniem porozumienia o współpracy archiwalnej.

To kolejny dzień wizyt w polskich archiwach. 19 marca odbyło się również spotkanie w Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych oraz Archiwum Głównym Akt Dawnych.

Delegacja iracka w towarzystwie dyrekcji NAC

Zdjęcie 3 z 3