Cyfryzacja zbiorów archiwalnych | Webinarium #1: Wprowadzenie do digitalizacji materiałów archiwalnych

Aktualności

Cyfryzacja zbiorów archiwalnych | Webinarium #1: Wprowadzenie do digitalizacji materiałów archiwalnych

Już 12 listopada o godz. 12:00 zapraszamy do udziału w pierwszym webinarium z nowego cyklu NAC „Cyfryzacja zbiorów archiwalnych”, poświęconego digitalizacji!

Spotkanie otwierające cykl poprowadzi Michał Zawada, kierownik oddziału zabezpieczania zasobu archiwalnego i informatyzacji w Archiwum Państwowym w Lublinie.

 Wydarzenie będzie transmitowane na profilu facebookowym NAC.

baner FB_12.11

Webinarium „Wprowadzenie do digitalizacji materiałów archiwalnych” przybliży podstawowe zagadnienia związane z tworzeniem odwzorowań cyfrowych dokumentów. Omówione zostaną m.in. cele digitalizacji, stosowana terminologia, zasady organizowania procesu digitalizacji oraz sprzęt niezbędny do jej realizacji. Spotkanie ma za zadanie wskazać pewne ogólne zasady digitalizacji, które znajdują zastosowanie do każdego rodzaju materiałów archiwalnych, od dokumentacji papierowej po audiowizualną.

.

Michał Zawada jest kierownikiem oddziału zabezpieczania zasobu archiwalnego
i informatyzacji w Archiwum Państwowym w Lublinie oraz autorem wielu artykułów i wystąpień konferencyjnych dotyczących digitalizacji materiałów archiwalnych. Od lat związany jest także z Narodowym Archiwum Cyfrowym, realizując w ubiegłych latach moduły szkoleniowe z zakresu digitalizacji dokumentacji aktowej. Uczestnik prac nad najnowszą nowelizacją standardów digitalizacji zasobu archiwalnego archiwów państwowych.

.

Nowy cykl NAC „Cyfryzacja zbiorów archiwalnych” to 5 specjalistycznych webinariów poświęconych digitalizacji materiałów archiwalnych. Webinaria skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat cyfryzacji archiwaliów. Zapraszamy do udziału pracowników archiwów państwowych, muzeów, bibliotek, urzędów administracji publicznej, instytucji edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych, którzy odpowiedzialni są za digitalizację zbiorów archiwalnych, a także beneficjentów  programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura cyfrowa. Gorąco zachęcamy również do udziału wszystkie osoby poszukujące profesjonalnych porad w kontekście domowych archiwów! 

.

Spotkania będą transmitowane na żywo na profilu facebookowym NAC. Daty i tematy kolejnych spotkań: https://bit.ly/3p1W9TH

.

Cykl odbywa się w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0” realizowanego przez Archiwa Państwowe. Więcej o projekcie na www.archiwarodzinne.gov.pl.

Logo-ARN1