Archiwalny Fotoplastikon w Mielnie już dostępny!

Aktualności

Archiwalny Fotoplastikon w Mielnie już dostępny!

Archiwalny fotoplastikon w Mielnie. Fotografia orkiestry maszerującej brzegiem morza. Data: 3 sierpnia do 30 sierpnia. Promenada Przyjaźni w Mielnie (obok Pomnika Morsa)

Mieszkańcy i turyści odwiedzający malownicze nadmorskie Mielno mają powód do radości. Na Promenadzie Przyjaźni czeka na Was wystawa pt.  Archiwalny Fotoplastikon w Mielnie!

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, fotografii i tych, którzy pragną powspominać czasy minionych wakacji, w niezwykłą archiwalną podróż. Fotoplastikon będzie czynny dla zwiedzających od 3 sierpnia do 30 sierpnia 2023 roku.

Ty razem w stylowym, drewnianym fotoplastikonie można podziwiać archiwalne fotografie Mielna i okolic z lat 70. Zaprezentowane kadry ukazują wakacyjną atmosferę, życie codzienne oraz migawki z okresu po sezonie turystycznym, kiedy nadmorskie wybrzeże odpoczywało po letnim szaleństwie. Archiwalne zdjęcia pochodzą z zespołu Centralnej Agencji Fotograficznej, przechowywanego w Narodowym Archiwum Cyfrowym, do którego autorskie prawa majątkowe posiada Polska Agencja Prasowa. W fotoplastikonie będzie można zobaczyć również unikatowe pocztówki oraz fotografie Mielna z lat 90. pochodzące z Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Organizatorem wystawy jest Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Partnerzy: Archiwum Państwowe w Koszalinie, Polska Agencja Prasowa, Urząd Gminy Mielno

Fotoplastikon zapewnia Fundacja Koncept Kultura

Zdjęcia z otwarcia wystawy: Marcin Betliński, dzięki uprzejmości Archiwum Państwowego w Koszalinie.

7.08.2023

Archiwalny fotoplastikon w Mielnie

Zdjęcie 2 z 5

Moment przecięcia wstęgi. Od lewej: Katarzyna Kalisz, kierownik oddziału IV ewidencji i opracowania zasobu archiwalnego Narodowego Archiwum Cyfrowego; Katarzyna Królczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie; Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna.