Archiwalny Fotoplastikon w Opolu!

Aktualności

Archiwalny Fotoplastikon w Opolu!

Fotoplastikon ponownie zaprasza do podróży w czasie! Tym razem Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowym w Opolu przygotowało wspaniałą wystawę prezentującą archiwalne fotografie Opola. Zdjęcia będzie można oglądać bezpłatnie w fotoplastikonie przed budynkiem Archiwum Państwowego w Opolu przy ul. Zamkowej 2, od 9 lipca do 5 sierpnia 2019 r.

Zaprezentujemy unikatowe fotografie Opola z okresu przedwojennego, czasów PRL oraz historyczne kadry z kultowego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Widzowie zobaczą m.in. niezwykłe zdjęcia z początku XX w. pochodzące z Krajowego Urzędu Dokumentacji Fotograficznej – Górny Śląsk ( niem. Landesbildstelle Oberschlesien): mieszkańców miasta, imponujące kościoły i panoramy.

 

Archiwalny F event Opole 

 

Podczas tegorocznej edycji Archiwalny Fotoplastikon odwiedzi również  Wrocław (w sierpniu 2019 r., na Placu Solnym, we współpracy z Archiwum Państwowym we Wrocławiu), Lublin ( we wrześniu 2019 r., na Placu Teatralnym, we współpracy z Archiwum Państwowym w Lublinie), Gdańsk ( w październiku 2019 r., we współpracy z Archiwum Państwowym w Gdańsku).

Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – Niepodległa i dzięki wsparciu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.