Wystawa Zbyszka Siemaszki| Wernisaż w Fotoplastikonie Warszawskim

Aktualności

Wystawa Zbyszka Siemaszki| Wernisaż w Fotoplastikonie Warszawskim

13 listopada o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy do Fotoplastikonu Warszawskiego na wystawę zdjęć Zbyszka Siemaszki pt. „Warszawa (mniej) oficjalnie… czyli stolica lat 50. i 60. na fotografiach Zbyszka Siemaszki”, której partnerem jest Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Fotoplastikon-Warszawa-Siemaszko (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 listopada – 1 grudnia

 

WARSZAWA (mniej) OFICJALNIE…

czyli stolica lat 50 i 60. na fotografiach Zbyszka Siemaszki.

 

Od 13 listopada Fotoplastikon Warszawski zaprasza na sentymentalną podróż po stolicy lat 50. i 60.

48 unikatowych fotografii wykonanych przez Zbyszka Siemaszkę – fotoreportera tygodnika „Stolica”, pokazuje miasto i jego mieszkańców zarówno z propagandowej, jak i tej mniej oficjalnej strony.

Warszawa na fotografiach Siemaszki to nie tylko miasto wielkich inwestycji i kolorowych pochodów defilujących ulicą Marszałkowską w czasie oficjalnych świąt państwowych. To miejsce pełne kontrastów, nierówności i niespełnionych marzeń o własnym M3, czy samochodzie marki „Warszawa”; gdzie kolejka marecka jeszcze leniwie sunie Radzymińską, ostatnie rudery na Grochowie nic sobie nie robią z obecności wielkich szaf mieszkalnych za ich plecami, a krowy pasące się na łąkach dzisiejszego Służewca jakby nie przeczuwały nadchodzącej inwazji białych kołnierzyków. Te i wiele innych obrazów Warszawy przełomu lat 50. i 60. do zobaczenia tylko w Fotoplastikonie Warszawskim.

Wszystkie zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego, zespół: Archiwum Fotograficzne Zbyszka Siemaszki.

 

Partner wystawy: 

NAC_logo_podstawowe_kolor_pozytywArchiwa Panstwowe-logo