Podstawy konserwacji materiałów archiwalnych | Webinarium | 13.10

Aktualności

Podstawy konserwacji materiałów archiwalnych | Webinarium | 13.10

Jak poprawnie zabezpieczać domowe archiwa? Na co w szczególności zwracać uwagę? Już 13 października o godz. 17:00 w czasie webinarium z dyplomowaną konserwatorką Anną Grzechnik poznacie zasady bezpiecznej i poprawnej konserwacji materiałów archiwalnych, a w szczególności materiałów fotograficznych.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu facebookowym NAC.

baner FB_13.10 v2 +

Podczas spotkania z konserwatorką Anną Grzechnik przedstawione zostaną zasady tworzenia programu konserwatorskiego oraz oceny stanu zachowania materiałów archiwalnych. Zaprezentowane także zostaną podstawowe działania konserwatorskie i zalecenia co do postępowania w bardziej skomplikowanych przypadkach.

 

Anna Grzechnik – absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji Dzieł Sxtuki ze specjalizacją konserwacja starych druków i grafiki. Obroniła z wyróżnieniem pracę dyplomową pt. „Wykorzystanie technik laserowych do czyszczenia zabytkowych obiektów na podłożu pergaminowym”, otrzymała za nią także nominację do nagrody MKiDN. Od 2004 roku pracuje w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie prowadzi pracownię konserwacji. Od 2009 roku pełni funkcję Głównego Inwentaryzatora Zbiorów MPW. Prace konserwatorskie wykonywała także w Polsce i za granicą na zlecenie dla MSZ, NAC, Muzeum Historii Polski, Muzeum Teatralnego w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także dla prywatnych kolekcjonerów.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0″, realizowanego przez Archiwa Państwowe. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej na temat Archiwów Rodzinnych Niepodległej 2.0: archiwarodzinne.gov.pl

Logo ARN