Kolejne warsztaty „Archiwa Rodzinne Niepodległej” już 6 listopada!

Aktualności

Kolejne warsztaty „Archiwa Rodzinne Niepodległej” już 6 listopada!

6.11.2019 (środa), godz. 16:00-18:00 / Archiwa Rodzinne Niepodległej – warsztaty

O czym należy pamiętać gromadząc domowe archiwa? Jak właściwie selekcjonować i zabezpieczać rodzinne dokumenty i zdjęcia? Kiedy warto je digitalizować? O tym wszystkim dowiecie się w czasie warsztatów Archiwa Rodzinne Niepodległej w Narodowym Archiwum Cyfrowym.

W czasie warsztatów poznacie historyczne techniki fotograficzne i zasady obchodzenia się ze starymi odbitkami i negatywami, usłyszycie więcej na temat ich zniszczeń.

Koniecznie przynieście ze sobą materiały fotograficzne z Waszych rodzinnych archiwów! Nauczymy Was jak odpowiednio je pakować i przechowywać, a także przekażemy Wam profesjonalne materiały, które będą Wam pomocne w bezpiecznym zachowaniu domowych archiwów dla kolejnych pokoleń. Przybliżymy Wam również zagadnienia związane z digitalizacją materiałów archiwalnych.

Prowadzenie: Mateusz Bolesta, Aleksandra Brzozowska, Katarzyna Kalisz, Łukasz Karolewski

Wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy pod adresem: monika.mossakowska@nac.gov.pl

 Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją REGULAMINU WARSZTATÓW.

 

 Bez nazwy

***

 

 

„Archiwa Rodzinne Niepodległej” to projekt realizowany przez Archiwa Państwowe, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej na temat Archiwów Rodzinnych Niepodległej: https://archiwarodzinne.gov.pl/

Logo ARNArchiwa Panstwowe-logo100_lat_ap_rgb