Akcja “Fotowspomnienia” – WEBINARIUM | 9.09

Aktualności

Akcja “Fotowspomnienia” – WEBINARIUM | 9.09

Fotografie z domowych archiwów mogą stanowić nie lada wyzwanie! Dlatego już w najbliższą środę 9 września o godz. 15 zapraszamy do udziału w webinarium o fotografiach w domowym archiwum w ramach akcji “FOTOWSPOMNIENIA”, organizowanej przez Łazienki Królewskie w Warszawie.
 
WYDARZENIE-FB--webinarium
 
 
 
 
 
 
Na webinarium składają się dwa spotkania online ze specjalistami NAC, którzy wprowadzą Was w podstawy zabezpieczenia i opracowania domowych zbiorów fotograficznych.
 
Spotkania będą transmitowane na żywo w wydarzeniu i profilu Facebookowym NAC. Zachęcamy do zadawania naszym specjalistom pytań w komentarzach – odpowiemy na nie na żywo!
 
👨‍💻 15:00-16:00 Identyfikacja treści zdjęć i opieka nad nośnikami | Łukasz Karolewski
 
Głowicie się czasami nad tym, co przedstawia dane zdjęcie? Łukasz Karolewski z Oddziału Zbiorów Fotograficznych NAC podpowie Wam, co m.in. może ułatwić rozpoznanie czasu i miejsca powstania danej fotografii. Nie zabraknie też wskazówek dotyczących ich prawidłowego zabezpieczania i przechowywania!
 
👨‍💻 16:00-17:00 Podstawy digitalizacji | Mateusz Bolesta
 
Co i jak digitalizować? O czym pamiętać? Na co uważać? Wyjaśnienia i porady na ten temat usłyszycie od specjalisty z zakresu digitalizacji fotografii, czyli Mateusza Bolesty z Oddziału Digitalizacji NAC.
.
.
Spotkanie realizowane w ramach akcji “Fotowspomnienia, czyli Wasze Łazienki Królewskie” realizowanej przez Łazienki Królewskie w Warszawie, której partnerem eksperckim jest Narodowe Archiwum Cyfrowe.
W ramach projektu można włączyć się we współtworzenie społecznego archiwum fotograficznego Łazienek Królewskich. Ideą przewodnią projektu jest zachęcenie do odszukania w prywatnych, rodzinnych albumach fotografii związanych tematycznie z Łazienkami Królewskimi i udostępnienie ich cyfrowych kopii Muzeum. Dzięki Waszemu zaangażowaniu powstaje archiwum fotograficzne Łazienek, obejmujące zarówno zdjęcia XIX-wieczne, te z czasów międzywojnia i II wojny światowej, jak i fotografie dokumentujące okres powojenny oraz od lat 50. do 90. Cezurą czasową jest rok 1995.