Współpraca

Współpraca

Narodowe Archiwum Cyfrowe współpracuje z wieloma instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi. Wspólne działania NAC i innych instytucji dotyczą przede wszystkim: udostępniania archiwaliów, digitalizacji, ruchu open source oraz rozwoju naukowego.

Najważniejsze aspekty współpracy

Archiwalia

NAC jest źródłem archiwaliów, które są materiałami niezbędnymi do organizacji wystaw, wydarzeń kulturalnych czy też publikacji.

Open source

NAC jako pierwsza instytucja państwowa w Polsce przyjęła zasadę budowy wszystkich systemów oraz programów informatycznych w oparciu o komponenty open source. NAC aktywnie uczestniczy w inicjatywach środowiska propagującego otwarte programowanie w Polsce.

Digitalizacja

NAC w 2008 roku skończyło budowę Pracowni Digitalizacji. Dzięki tej inwestycji NAC jest w stanie wykonać najwyższej jakości cyfrowe kopie. Co istotne, zastosowane rozwiązania pozwalają bezproblemowo digitalizować również materiały takie jak albumy czy katalogi.

 Rozwój naukowy

NAC otwarte jest na współpracę z uczelniami i jednostkami badawczymi. Prowadzimy także program zapoznawania studentów z działalnością NAC oraz kluczowymi problemami współczesnej archiwistyki.

Zobacz więcej na temat oferty edukacyjnej NAC
Aby nawiązać współpracę z Narodowym Archiwum Cyfrowym, prosimy o kontakt e-mailowy: sylwia.zawacka[at]nac.gov.pl lub pod numerem telefonu: 22 572 16 26.

Partnerzy


Muzeum Emigracji logo
UMK logo
BOSZ logo
Stolica logo
Ośrodek Karta logo
Polskie Radio logo
Muzeum Historii Żydów Polskich logo
Muzeum Historii Polski logo
Narodowe Centrum Kultury logo
Holocaust Museum logo Filmweb logoKino Polska logo
Mówią Wieki logo
Muzeum Powstania Warszawskiego logo
Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor